Звіт групи

Share

Шановні колеги,

Нижче – відеозапис круглого столу з приводу адмінреформи в Україні, який відбувся в Українському Медіа-центрі реформ 18.09.2014.

Цим круглим практично завершена робота над законопроектом Про Державну службу в Україні. 17.09.2014 в Національній агенції Державної служби України (НАДС) відбулося перше засідання Експертно-консультаційної ради з питань реформування Державної служби при НАДС, на якому фактично підведена риска під процесом розробки та узгодження проекту Закону (я включений до складу ради від ГП НК).

В цьому процесі брали участь: НАДС, Центр політико-правових реформ Коліушко, РПР, ГП Нова Країна та експерти інших громадських та наукових організацій. З боку уряду та АП цей процес курирували віце-премєр Володимир Гройсман та заступник голови АП Дмитро Шимків відповідно.

На засіданні дійшли консенсусу та узгодженні ВСІ принципові питання законопроекту, а саме:

1. Розділення політичних і виборних посад та адміністративних. Міністри, керівники інших центральних, регіональних та місцевих органів влади, їх зами відносяться до політичних посад та не є державними службовцями.

2. Патронатні служби керівників органів влади виводяться із державної служби.

3. В кожному апараті державного, регіонального та місцевого органу влади вводиться посада керівника апарату – державного секретаря.

4. ВСІ посади без виключення державної служби займаються за конкурсами, Порядок проведення яких затверджується Кабміном.

5. Передбачене обов’язкове щорічне оцінювання ефективності діяльності держслужбовців (тут варто ще попрацювати над процедурними моментами – Положення, KPI тощо), щоб оцінювання не звелось до формальних процедур).

6. Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, подає в установленому порядку до конкурсної комісіїдекларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру згідно із Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”.

7. Для забезпечення єдиних принципів формування та функціонування сталого, професійного, політично неупередженого корпусу державної служби утворюється Комісія з питань вищого корпусу державної служби та територіальні комісії з питань державної служби.

Комісія з питань вищого корпусу державної служби є постійно діючим колегіальним допоміжним органом при спеціально уповноваженому центральному органі виконавчої влади з питань державної служби, який відповідальний за захист системи державної служби від політичної корупції, дотримання єдиних принципів і правил щодо забезпечення політичної неупередженості та професіоналізму державних службовців.

8. Робота на Державній службі та політична діяльність і участь у виборних органах влади – несумісні. Якщо хочеш бути депутатом будь-якого рівня, а бо навіть брати участь у виборах – звільняйся із Державної служби (в минулій редакції потрібен був дозвіл керівника відповідного Державного органу).

9. Передбачено підвищення посадових окладів держслужбовців і зміна принципу нарахування з 30/70 (30% – оклад, 70% – доплати і премії) на 70/30, що зменшить корупційну залежність державних службовців від своїх керівників.

Останню узгоджену версію законопроекту маю отримати в понеділок до кінця дня. Зразу ж розішлю для ознайомлення.

НАДС планує презентувати законопроект 26.09.2014.

Можливо, презентувати його буде Володимир Гройсман.

Нам варто запланувати власну PR-кампанію з цього приводу, так як маємо певний власний квік-він в співдружності із РПР та ЦППР.

Далі – наша група планує разом із партнерами (можливо, TalentAdvisors) приступити до розробки Концепції Порядку проведення конкурсів на державну службу та брати участь у розробці самого Порядку з огляду на виключну важливість цього документу. Долучайтесь, кому цікаво.

З повагою,
Сергій Сорока
Sergii.soroka@gmail.com
(050) 352 4564

Share

Висловіть свою думку

*

Google+