«Публічна політика» започатковує серію тренінгів для громадських активістів та представників місцевого самоврядування

Share

Новий формат спільної роботи між представниками громадянського суспільства та місцевої влади був започаткований проведенням першого семінару з серії тренінгів проекту Публічна Політика Громадянської Платформи Нова Країна у Луцьку.

Семінар, що пройшов у Луцьку 10 червня, був присвячений актуальним питанням, що турбують як громадських активістів, так й представників місцевого самоврядування. Серед таких тем – підготовка та написання проектів, формування команди, залучення фінансування, виявлення «слабких місць» обласного центру Волині та пошук шляхів для подолання проблем протягом 10 років.

Ведучими семінару стали засновниця та керівниця проекту “Публічна політика” Олена Горб та голова правління “Асоціації регіонального розвитку” Петро Гоцалюк.

Керівниця проекту “Публічна політика” Олена Горб зазначила, що представники влади та громадськість в Україні часто не мають нормального механізму співпраці, що негативно відображається на розвитку міст.Вона наголосила, що українські міста чи області зазвичай мають стратегічний план, проте значна їх частина виглядає так, наче прописана “для галочки”. Поява таких стратегічних планів має цілком зрозумілу причину – адже ані фінансування з міжнародних фондів, ані з Державного фонду регіонального розвитку без прописаної стратегії місто отримати не має можливості. Однак значним недоліком таких експрес-стратегій є те, щоі в них немає чіткості та зв’язності зі стратегіями вищого рівня (оскільки, якщо бути відвертим, і зі стратегіями вищого рівня в країни також серйозна проблема). Стратегічний план, на її думку, має бути базовим документом, за яким місто живе і втілює свої проекти, тобто – формує бажану реальність, яка є сформульованим баченням майбутнього міста.

Голова правління “Асоціації регіонального розвитку” Петро Гоцалюк розповів, що в результаті деяких напрацювань, зустрічей з місцевим бізнесом, науковцями, владою й громадськими організаціями вдалося сформувати три стратегічні напрямки розвитку Луцька:

• Забезпечення стійкого економічного зростанні.
• Підвищення якості міського середовища.
• Розширення меж міста. Міжмуніципальне співробітництво.

Пан Петро акцентував увагу на “слабких місцях” Луцька, зокрема, небажання значної кількості молоді залишатися в місті (майже 70% молоді готові емігрувати, якби була така можливість), а також невелика його площа, що неминуче призводитиме до інфраструктурних проблем – і саме тому питання співпраці з прилеглими сільськими громадами є дуже актуальним.

Важливою частиною виступу експерта була розповідь про те, як підготувати проектну заявку на прикладі підготовки проектної заявки до Державного фонду регіонального розвитку.
Практична частина семінару була присвячена вивченню основ проектного менеджменту та груповій роботі по обговоренню ініціатив, що повинні перетворитись у проекти з розвитку міста Луцьк та потраплять на розгляд бюджетної сесії міської ради цієї осені.

Практична робота з підготовки проектної заявки велася на прикладі розробки двох проектів, які будуть заплановані до реалізації. Це – створення програми соціальної підтримки підлітків з проблемних сімей на базі однієї з бібліотек, а також – проведення туристичного форуму Луцька. Щодо туристичного форуму – то саме під час семінару представники громади та голова Управління туризму та промоції міста Луцька Теліпська Катерина дійшли згоди про необхідність проведення такого заходу, метою якого визначили – актуалізація стратегії розвитку туризму та активізація роботи Асоціації туристичного бізнесу м. Луцька.
Проект з бібліотекою – приклад того, як з неформального спілкування виростають проекти, що об’єднують різні зацікавлені сторони. Управлінню соцзахисту – потрібне місце для проведення роботи з підлітками, бібліотеці – розширення спектру послуг, що надаються та невелике фінансування на робочі матеріали, а от проводити заняття з підлітками будуть студенти педагогічного вишу – адже їм потрібно проходити практику. Цей невеличкий соціальний проект унікальний тим, що в ньому ув’язалися інтереси одразу багатьох сторін, а окрім того – для реалізації він майже не потребує фінансування.

Семінар «Підготовка проектів місцевого розвитку»
Дата проведення семінару: 10 червня
Місце: м. Луцьк
Організатори:
Проект «Публічна Політика» Громадянської Платформи Нова Країна (Київ)
ГО «Асоціація регіонального розвитку» (м. Луцьк)
Семінар – перший захід з серії тренінгів по налагодженню співпраці між громадськістю та представниками місцевої влади в кількох містах України.

Попередні події:
28 травня 2016 року у приміщенні актової зали Волинської православної богословської академії відбувся Форум Розвитку міста, де була започаткована робота над стратегією розвитку Луцька.
22 квітня 2017 у конференц-залі «Модерн Експо»відбулись публічні обговорення стратегії розвитку міста Луцьк 2030. Де учасники обговорювали поточні результати та проблеми стратегії,втілені проекти та запропонували нові ідеї. За результатами обговорення, частина учасників долучились до робочих груп, вони будуть обробляти результати та розроблятимуть проекти, що потраплять Для поліпшення цієї роботи проект «Публічна політика» проводитиме навчання учасників робочих груп у сфері комунікації, проектного менеджменту, стратегічного планування та фандрайзингу.

Share

Висловіть свою думку

Google+