РІК ПУБЛІЧНОЇ ПОЛІТИКИ

Share

Для команди проекту Публічна Політика 2017 був дуже насиченим роком. Стратегічні сесії, семінари, організація роботи груп за стратегічними напрямками та участь в організації та проведенні першого Конгресу міських змінотворців (CityChangemakersCongress).

Публічне обговорення стратегії міста Луцьк 2030, що відбулось 22 квітня дало багато ідей для реалізації проектів. Запропоновано розробити туристичної стратегії та бренду міста, розширення кількості фестивалів, створення програм альтернативної освіти. Ці та інші проекти, що були запропоновані під час стратегічної сесії планується доопрацювати робочих групах та надалі включити їх в міські програми розвитку. Для підготовки проектів були сформовані робочі групи, до яких увійшли представники громадськості, бізнесу та органів місцевого самоврядування. Для учасників робочих груп 10 червня був проведений практичний семінар з підготовки проектів розвитку міста Луцьк.

Ще однім містом, з яким працює команда проекту Публічна Політика стали Черкаси. 23 вересня відбулася перша стратегічна сесія. Понад півтори сотні активних і небайдужих черкасців віддали кілька годин власного часу, аби місто нарешті визначило напрямки руху і розробило повноцінну стратегію розвитку.Великий і добре підготовлений захід зібрав не тільки представників черкаської влади на чолі з мером і профільних спеціалістів в рамках стратегування, але й понад півтори сотні представників черкаської громади, котрі витратили не менше шести годин свого часу на підготовку бази для розробки подальшої стратегії міста. За підсумками сесії було сформовано робочі групи, до яких увійшли представники як місцевої влади, так й громадськості, що на протязі наступних двох років, за допомогою команди проекту Публічна Політика, будуть створювати стратегію розвитку Черкас.

Вдалим завершенням року стало проведення разом з Агенцією «Спільні зусилля»16 – 17 грудня першого Конгресу міських змінотворців (CitiesChangemakersCongress). Понад 250 осіб з 50 громад з різних куточків країни з’їхалися в столицю, аби напрацювати оптимальну модель міжсекторальної взаємодії в містах та скласти план дій для всіх зацікавлених сторін по її впровадженню. Конгрес міських змінотворців – це комунікаційний майданчик для обміну кращими українськими практиками впровадження позитивних змін в громадах, які ініціюють влада, бізнес та громадськість, а також пошуку оптимальної моделі конструктивної взаємодії всіх зацікавлених сторін, яка б вмотивувала всі сторони докладати зусилля до розвитку своїх міст, створюючи синергію для міських проривів.

Перший день був присвячений панельним дискусіям темами яких стали Якість життя, Економічний розвиток та Належне урядування. Серед учасників дискусій були міський голова Тростянця Юрій Бова, Народний депутат України Віктор Галасюк, експерт з управління персоналом, віце-президент компанії Miratech Денис Бродський та інші. Неабиякий інтерес викликав виступ керівника проекту Публічна Політика Олени Горб. Олена розповіла про наявний у ГП Нова Країна досвід співпраці та налагодження комунікації між громадянами, бізнесом та представниками органів місцевого самоврядування у більш ніж 30 містах України, в яких за період 2014-2017 рр. були проведені стратегічні сесії, навчальні заходи для громадських активістів, зустрічі з бізнес-спільнотою.

Другий день Конгресу був присвячений пошуку відповіді на питання щодо того як організувати продуктивну міжсекторальну співпрацю – місцевого бізнесу, місцевого самоврядування та громадського активу міста – з метою розвитку міста. Формат та фасилітацію обговорення, в якому взяли участь 150 представників громадських організацій, бізнесу та місцевої влади з понад 50 міст України, забезпечувала команда проекту Публічна Політика . Захід відбувався у форматі «Стратегії стейкхолдерів» – це унікальна технологія групової дискусії, розроблена методологом проекту – Анною Валенсою. Цей підхід дозволив долучити до обговорення всі зацікавлені сторони та отримати результату вигляді своєрідних дороговказів та інструкцій, згідно яких потрібно діяти, щоб налагодити в містах модель плідної взаємодії між різними стейкхолдерами. До кінця грудня 2017 року команда проекту Публічна Політика опрацює результати обговорення та представить широкому загалу усі отримані пропозиції, запровадження яких з часом сформує культуру інклюзивної міжсекторальної взаємодії у містах між бізнесом, владою і громадськістю та спонукатиме всі сторони до активної участі у розвитку свого міста та долучення інших.

Share
Google+